Yüz Yogası

Son aylarda genç, diri ve canlı bir cilde sahip olmak isteyenlerin uyguladığı yüz yogası gündelik olarak uygulanabilecek basit hareket ve yöntemlerde cildin daha canlı görünmesine yardımcı oluyor. Pek çok kişinin uyguladığı ve olumlu sonuçlarını gördüğünü anlattığı yüz yogası size de iyi gelecek.

Peki, yüz yogası nasıl yapılıyor?

Güzellik yogası birçok sağlıklı yaşam metotlarından alınmış ve birleştirilmiş, hem sağlık hem de güzel olabilmek için yapılan bütünsel bir çalışmadır. Yaşlanmanın önüne geçilemiyor fakat yıpranmadan olgunlaşıp güzelleşebilmek mümkün olabilmektedir. Evde rahatça uygulayabileceğiniz bazı hareketler…

Alın masajı -Ana sinir sistemimiz alın bölgemiz de yer almaktadır. Bu yüzden orta parmak yardımıyla ve yukarı doğru masaj yapacağız. Fakat fazla bastırmadan bir baskı uygulayacağız. Bu dokunuş sinir sistemini uyarmak için yapılıyor. Yüz kaslarınız gevşeyip ve rahatlayacaktır. Günde 3 defa yapmaya çalışın.

Kaş kaldırma – Kaş kaldırma metodunu uyguladığımızda biri direnç koymuş gibi oluyoruz. Kaşlarınızı yukarı kaldırarak Direnci kaşların üzerine koyun, yukarı ve yana doğru baskı uygulayın. İki kaşı da aynı anda yapın, 5 -10 saniye bekleyin.

Göz çevresi – Bütün yüz kaslarına uygulayabilmek için gözlerinizi olabildiğince çok açın. İşaret ve başparmağınızla destek alın. Göz çevresindeki çizgileri gidermek içinse karşıya doğru bakın ve on saniye kadar nefesiniz tutarak bekleyin.

Dudaklarınızı içeri doğru kıvırın, küçük u yapın. Daha sonra gülerek büyük “o” yapmaya çalışın, geriye doğru yaslanın, düz oturun ve çenenizi öne doğru çıkartın. Dilinizi üst damağınıza doğru yapıştırıp, çenenizi öne doğru uzatın ve on saniye süresince bekleyin.

Yanak bölgesi için: Bir tane balon alın ve şişirmeye başlayın. Şişince söndürmek için dudaklarınızı aralayın ve balonun içindeki havanın ağzınızın içinden sirkülasyonyapacak şekilde dışarı atılmasına müsaade edin. Bu işlemi 4-5 periyot olarak yapın. Yanaklarınızın ne kadar yorulduğuna inanamayacaksınız.

Yüz Yogası Video

Yastıksız Uyumaya Çalışın

Uyku hepimizin ihtiyacı olan günün en önemli kısımlarından biridir. Bildiğiniz gibi büyüme hormonu ancak uyurken meydana geliyor. Vücudumuzdaki her sistemin doğru şekilde ve doğru zamanlı çalışması için büyüme hormonu gereklidir, aynı zamanda cildimiz için de büyük öneme sahiptir.

Göz kapağı sarkması için: Avuç içlerinizi kaşlarınızın üzerine koyup yukarı doğru bir baskı uygulayın. Bu hareketle gözleriniz kocaman açılacak ve aşağı bakmanız gerektiği hissi uyanacaktır.Kolay görünebilir fakat zor bir harekettir. Göz çevreniz, özellikle göz kapaklarınız yoğun çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir