Siyah Nokta Bandı

Pek çoğumuzun bildiği siyah nokta bandı, hayatımızın her döneminde baş belası olarak adlandırılan ve deri üzerinden istenmeyen bir görünümün oluşmasına neden olan küçük yağ birikintilerinden meydana gelen siyah noktaları temizleme de kullanılan etkin yöntemlerden birisidir. Vücudun belli dönemlerde ve özellikle ergenlik döneminde yağ üretimini arttırmasına bağlı olarak gelişen biyolojik işlemlerinin ardından, özellikle yüz bölgesinde oluşan siyah noktalar belirgin bir hal almaya başlar. Dış etkenlerden; toz, kir, güneş vs. gibi sebepler de eklendiğinde siyah noktalar artık can sıkıcı bir boyut almış demektir.

siyah-nokta-bantlari-2Siyah nokta bandı olarak bilinen pek çok kozmetik ürün farklı markalar adı altında kozmetik marketlerde yer alıyor. Her ne kadar alternatif doğal yöntemlere başvurulsa da özellikle yoğun iş temposunda çalışan kadınlar için siyah nokta bantları en çok tercih edilen siyah nokta temizleyiciler arasında yer alıyor. Özellikle kadınlar tarafından en çok tercih edilen ve bilinen siyah nokta bantları fiyat ve kalite olarak da sınıflandırılıyor. Siyah nokta bandı kullanan kadınların %80 bantlardan memnun iken %20 si ise yanlış veya kalitesiz ürün kullanımı sebebiyle sonuç alamıyor.

En çok tercih edilen siyah nokta bantları, Nivea, Beauty Formulas, Watson, Cettua Rituel de Beauty gibi ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak evde zamanı olan hanımların tercihi ise daha çok siyah nokta bandına alternatif doğal yöntemler olarak tercih edilebiliyor.

Siyah Nokta Bandı” için bir yorum

  • 8 Kasım 2015 tarihinde, saat 07:26
    Permalink

    tavsite ettiğiniz bir marka varmı acaba daha önce kullananlar işe yaradığını söylüyor siyah nokta bantlarının ama birkaç kişiden bir faydasını görmediğine dair yorumlarda dıuymuşluığum var açıkcası kararsız kaldım.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir