Doğum Çatlakları (Beyaz Çatlaklar) Nasıl Geçer

Vücutta oluşan düzensiz kilo alıp vermeye  bağlı ya da gebelik ve doğum sonrası çatlaklar olarak bilinen, kırmızı renkli çatlakların zaman içinde beyazlaşarak kalıcı hale gelmesi herkes için oldukça zor bir durumdur. Fakat kalıcı gibi gözüken bu beyaz çatlaklar bitkisel yöntemler kullanılarak tedavi edilmekte ve sorun giderilebilmektedir.

Beyaz çatlaklar tedavi süreci zor ve de zahmetli olsa da, lazer ve bazı estetik operasyonlar ile kalıcı olarak giderilebilmektedir. Fakat bu noktada lazer ya da estetik operasyonlar herkesin tercihi olmayabiliyor. Bu durumda bazı alternatif bitkisel yöntemlerden faydalanabilir ve bu sayede beyaz çatlakların görünümünü bir nebze azaltabilirsiniz.

Beyaz Çatlaklar – Doğum Çatlakları Nasıl Giderilir

Çok uzun vadede beklemiş olan beyaz çatlakları tedavi etmenin en kalıcı ve etkili yolu bir takım estetik operasyonlardır. Uygulanan estetik operasyon ile deri sıkıştırılır ve böylece çatlak görünümü kapatılmış olur. Estetik operasyonlar ile karın bölgesi ve çevresindeki çatlaklar giderilirken göbek bölgesi ve üzerindeki çatlaklar ise fark edilmeyecek kadar azaltılmakta ve başarılı sonuçlara ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra estetik uygulaması, çok kısa zamanda etki eder ve arzu ettiğiniz görünüme hızlı bir şekilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Estetik uygulama ameliyathane koşullarında yapılmaktadır ve her hangi bir yan etkisi de yoktur.

Çatlak Oluşumu Nasıl  Önlenir

Çatlak oluşumunu önlemede kullanılan bitkisel yöntemler ya da kullanılan bazı kremler beyaz çatlakları tamamen yok ettiği söylenemez. Şayet genetik bir durum da var ise düzensiz kilo alıp vermekten kaçınılması gerekir. Uygulanan  bazı hormon tedavilerinin de çatlak oluşumuna zemin hazırladığını söyleyebiliriz. Bazı küçük yöntemler ile çatlak oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Şöyle ki;

  • Cildi düzenli olarak kremleyerek nemli tutmak çatlak oluşumunu engeller
  • Bazı bitkisel yağlar ile düzenli olarak cilt bakımı yapmalısınız
  • Günde en az 2 litre olmak üzere su tüketmelisiniz
  • Her duşta mümkün olduğunca vücudunuza masaj yapmalısınız

Çatlakları önlemede salatalık maskesi

  • Yarım fincan elma suyu
  • 1 tane salatalık
  • 1 fincan pirinç unu
  • 1 çorba kaşığı zeytin yağı
  • 2  dal çuha çiçeği

Yapılışı: Çuha çiçeğini kurun ve ufalayın. 1 adet salatalığın yarısını, 1 fincan un ile beraber 10 dk yüksek ateşte pişirin. Daha sonra elma suyu ve zeytin yağını ilave ederek karıştırın. Homojen hale gelen karışımı vücudunuzdaki çatlak olan bölgelere sürün ve yarım saat bekleyin, sonra yıkayın. Düzenli olarak bu yöntemi uyguladığınızda sonuçtan siz de memnun kalacak ve farkı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir