Menu

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı, burnun tekrar biçimlendirilmesi işlemidir. Burun estetiği ameliyatı ile burun büyütme, burun küçültme, burundaki kemik alınması, burun ucu kaldırma gibi bazı işlemler yapılmaktadır. Uygulanacak anestezi genel anestezi olmakla beraber ameliyat süresi, anestezi ve uyandırılma süresiyle beraber 1 ile 2 saat arasında değişmektedir.

Burun estetiği operasyonu sonrasında, hastalar aynı gün içinde hastaneden çıkmaktadırlar. Burun estetiği ameliyatı sonrası hastalar birkaç gün sonra doktorunun kontrolü sonrasında işe gidebilmektedirler.

Burun ameliyatından istenilenin cerraha anlatılması sonrası muayenenizin yapılması ve bilgilendirilmeniz sonrası sizin ve doktorunuzun ameliyatla ilgili karar vermenize bağlı olarak planlama süreci başlayacaktır.

Burun estetiği ameliyatları için kullanılacak anestezi genel anestezidir. Ancak lokal anestezi ile de yapılan ameliyatı genellikle estetik cerrahlar, bu tip ameliyatları genel anestezi altında yapmayı tercih ederler. Tamamıyla estetik görünüm amacıyla yapılan ameliyatlarda çoğu sigorta poliçesi ödemesini yapmamaktadır. İstisnası ise solunum sorunu veya her hangi bir kaza sonrası tahrip olan burun şeklinin düzeltilmesidir ki, bu durumda sigorta şirketiyle hasta görüşerek durumunu anlatabilir. Her türlü beklenti ve korkular ameliyat öncesi konuşulmalıdır. Doktorunuz bazı ilaçları ve tütün kullanımını ameliyattan önce kullanımının kesilmesini önerebilir.

29092798_m

Ameliyat süresi, anestezi ve uyandırılma süresi dahil 1-2 saat olabilir. Ameliyat esnasında burun deliklerinin içinden ameliyata başlanır burun kemiği, burun ucu ve varsa burun içi ile alakalı problemler yok edildikten sonra burun deliklerine tampon koyulur ve burun kemiğine alçı atel konarak, ameliyat sona erdirilir. Gözlerde şişlik ve morluğu azaltmak için ilk gün göz kapakları flaster ile kapatılır.

Burun estetiği ameliyatından sonra yüzde şişme, kas ağrıları, burun ağrısı, baş ağrısı, halsizlik olabilir. Doktorunuzun vereceği ilaçlarla bu etkiler minimuma indirgenebilir. Hastaların metabolizmalarına göre gözlerde morluk ve şişlik olabilir. İlk birkaç gün zaruri ihtiyaçlar dışında yüksek yastıklarla yatılması önerilir. Tampon olduğu için nefes almada zorluk hissedilir bunun için ağız yoluyla nefes alınmalıdır. Hapşırma için ağzımızı açıp derin nefes alarak, bu histen kurtulabiliriz. Burundan tamponlar çekilse de 2 ile 4 ay kadar nefes almada sorun yaşanabilir.

Reklam Alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir